YÖNETİM

YÖNETİM KADROMUZ

1938 yılında Alaşehir’de doğan Ayhan Aslan; İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde öğrenimine devam ederken, 1964 yılında kurduğu çırçır fabrikasıyla ticari yaşamına başlamıştır. Bu girişimin ardından istasyon yatırımlarıyla akaryakıt sektörüne adım atan Aslan, bu işlere ek olarak 1990 yılına kadar İzmir Borsası’nda pamuk ve üzüm brokerlığı yapmıştır. 

1997 yılına gelindiğinde, Petrol Ofisi henüz devlet iştiraki iken, bayi haklarını korumak amacıyla İstanbul’da Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın (PÜİS) kurulmasına öncülük etmiştir. Uzun yıllar PÜİS İzmir Şube Başkanlığı’nı yapan Ayhan Aslan; hizmetlerinden dolayı PÜİS Ankara Genel Merkezi’ndeki “Yüksek Onur Konseyi”nde yer almıştır. 1987 yılında kurulan İzmir Deniz Ticaret Odası’nın kurucu üyelerinden olan Aslan, kuruluşundan itibaren odanın yönetim kadrosunda yer almaktadır. İzmir Ticaret Odası Meclisi; yıllardır devam eden önemli katkılarından dolayı kendisini Meclis Başkan Vekili sıfatı ile onore etmiştir. 

Evli, iki çocuk ve iki torun sahibi olan Ayhan Aslan; kurucusu olduğu ticari kuruluşların başında olup, ikinci kuşak yöneticilere mentorluk yapmaktadır. Asmira Group’un kuruluşundan itibaren de Onursal Başkan olarak yer almaktadır.

1980 yılında İzmir’de doğan Mustafa Aslan sırasıyla; 1998 yılında İzmir Özel Amerikan Lisesi’ni, 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü ve 2007 yılında da İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. 

Lise eğitimini tamamladıktan hemen sonra, 1998 yılında iş hayatına adım atan Aslan, babası Ayhan Aslan’ın kurduğu aile şirketinde Finans Yönetmeni olarak başlamıştır. Yine bu şirkette 2000 yılında Deniz Satışları Müdürü görevine getirildikten sonra; 2001 yılında As-Mira Petrol Şirketi’ni kurarak grubun deniz akaryakıt satışlarını bu yeni şirkete aktarmış, 2010 yılında da grubun Mali İşler Başkanlığı rolünü üstlenmiştir. 2017 yılında Asmira Şirketi ve iştiraklerinin denizcilik, akaryakıt, yatçılık ve lojistik faaliyetlerini tek çatı altında toplayarak Asmira Group’u kurmuştur. Asmira Group şirketi bünyesinde “Tüm Avrupa Kıyılarında Yerel Bir Marka Olma” vizyonu ile 2019 yılında Asmira&Co şirketini kurarak, Montenegro operasyonuna start vermiş; bu atılımla Avrupa’da bunker operasyonu yürüten tek Türk şirketi unvanını almıştır. Mustafa Aslan görevine Asmira Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etmektedir. 

Mustafa Aslan Asmira Group’taki görevlerinin yanı sıra, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif bir şekilde görev almıştır. 1999 yılında Alsancak Rotaract üyeliği ile STK kariyeri başlayan Aslan; 2004 – 2005 yıllarında Alsancak Rotaract Kulübü’nde başkanlık görevini yerine getirmiş ve 2006 yılına kadar kulüpte faaliyetlerine devam etmiştir. 2006 yılından itibaren International Bunker Industry Association (IBIA) üyesi olan ve ülkemizi uluslararası platformda temsil eden Aslan; Nisan 2018’de İMEAK Deniz Ticaret Odası genel kurulunda Merkez Meclis Üyesi olarak görev almıştır. Mustafa Aslan ilk meclis seçimlerinde ise Deniz Ticaret Odası’nı temsilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) delegeleri arasında yer almış ve Ekim 2022'de Deniz Ticaret Odası Organ seçimlerinde Yönetim Kurulu Yedek Üyesi seçilmiştir. 2011 yılında üye olduğu Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD)’nde çeşitli görevlerde bulunan ve 2016 yılındaki Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanan Aslan; 2019 yılında ise EGİAD başkanı seçilmiştir. 2021 yılı mart ayına kadar bu görevi sürdüren Mustafa Aslan, 2020 yılından beri TÜSİAD üyesidir; evli ve bir kız çocuk babasıdır.

1981 yılında Manisa’da doğan Gonca Aslan; lise eğitimini İzmir Özel Türk Lisesi’nde, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Opera/Şan Bölümü’nde, İşletme Yüksek Lisansını İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde, Etkinlik Yönetimi Yüksek Lisansını İsviçre SHMS’de ve Yönetim Organizasyon Doktorasını Yaşar Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 

Çalışma hayatına 2005 yılında Maria Rita Epik’te başlayan Aslan, İsviçre’den döndükten sonra doktora eğitimine başlayarak 2011 – 2016 yılları arasında Yaşar Üniversitesi’nde çeşitli akademik görevler almıştır. Bu görevlerine ek olarak, iki yıl üst üste Oslo Üniversitesi Sosyal Bilimler Araştırma grubunda, çeşitli projelerde yer almıştır. Ağırlıklı olarak inovasyon, yaratıcı endüstriler ve girişimcilik olmak üzere; uluslararası dergilerde yayımlanmış birçok makalesi, yayımlanmış kitap ve kitap bölümleri bulunan Aslan; aynı zamanda çeşitli konularda workshop ve seminerler vermiş, kamu ve özel sektör için projeler geliştirmiştir. Gonca Aslan 2017 yılında Asmira Group’a katılmış, İş Geliştirme ve Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Asmira Group bünyesindeki görevlerine ek olarak, TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu’nda ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nda da görev alarak sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarına devam etmektedir. Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde özellikle eğitim, sanat ve sağlık alanlarında sivil toplum kuruluşlarına destek olmaktadır. Gonca Aslan Kültürpark Tenis Kulübü üyesi veteran tenisçidir. Spor tutkunu olan Aslan, yelken, rüzgâr sörfü, golf ve kayak sporlarıyla aktif olarak ilgilenmektedir. İyi seviyede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve İspanyolca konuşan Aslan; evli ve bir çocuk annesidir.

Yaşar Arağ, 1977 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. İzmir Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe bölümünü birincilikle bitiren Arağ; akademik başarılarına 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Maliye Bölümü’nü de fakülte birincisi olarak bitirerek devam etmiştir. Staj dönemi de dahil olmak üzere 10 yıl süreyle muhasebe alanında çalışmış olan Arağ, mali müşavirlik belgesini almıştır. Sonrasında sırasıyla; 2004 – 2009 yılları arasında uluslararası plastik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Kavipsan Şirketler Grubu’nda Genel Müdür, 2009 – 2013 yılları arasında Pizza Pizza Şirketler Grubu’nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2013 yılında Asmira Group bünyesine Grup Mali ve İdari İşler Müdürü olarak katılan Arağ, 2017 – 2022 yılları arasında Finans Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak yürüttüğü görevine, 2022 yılından itibaren Mali ve Ticari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. Yaşar Arağ, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanı ile Kamu Gözetimi Bağımsız Denetçi unvanına sahip olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

1972 yılında İstanbul’da doğan ve İntaş Lisesi’ni bitiren A. Kaan Irmak, 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Irmak, 5 yıl boyunca uzak yol ticari gemilerde çalışmış ve Uzakyol Baş Mühendislik unvanını almıştır. Kara hayatına geçiş yaptıktan sonra 4 yıl Şişecam’da İş Geliştirme Mühendisi olarak görev yapmış olan Irmak, bu görevine devam ederken Marmara Üniversitesi Vakfı’nın İngilizce Çağdaş Yönetim Teknikleri Programı’nı gece öğretimi ile tamamlamıştır.

2003 yılı itibariyle Petrol Ofisi A.Ş. şirketi bünyesine geçen A. Kaan Irmak, Deniz Satışları Departmanı’nda uzman unvanıyla göreve başlamış ve sırasıyla; Saha Müdürü, Satış Koordinatörü, 2010 – 2012 yılları arasında Madeni Yağ Deniz Satışları Müdürü, 2012 – 2016 yılları arasında madeni yağ ve yakıt satışlarının birlikte dahil olduğu Deniz Satışları Müdürü olarak çalışmıştır. Irmak, 2016 – 2019 yılları arasında Petrol Ofisi A.Ş.’de Madeni Yağlar İkmal ve Lojistik Müdürlüğü görevini üstlenmiş ve 2019 yılında 16 yıl boyunca hizmet verdiği Petrol Ofisi A.Ş.’den ayrılarak Satış Direktörü unvanıyla Asmira Group bünyesine katılmıştır. A. Kaan Irmak 2022 yılından itibaren Asmira Group’ta Ticari İşler Koordinatörlüğü görevini yürütmeye devam etmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

1979 yılında Manisa’da doğan Alper Koçak; orta okul ve lise eğitimini Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi’nde, yüksek öğrenimini ise Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde, Türkiye’de Kongre ve Seminer Turizmi üzerine yazdığı teziyle tamamlamıştır. 1998 – 2002 yılları arasında proje bazlı, 2002 – 2005 yılları arasında ise tam zamanlı olarak etkinlik yönetimi ve organizasyon sektöründe görev yapmıştır. 2005 yılında Tempus Organizasyon ve 2007 yılında 4team Organizasyon şirketlerinin kurucu ortağı olarak; 2019 yılına kadar birçok ulusal ve uluslararası devlet zirvesi, fuar, kongre ve kurumsal etkinlikte Proje Koordinatörü, Proje Koordinatör Yardımcısı, İnsan Kaynakları Koordinatörü ve eğitmen unvanlarıyla çalışmıştır. 

Profesyonel hayatının yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşundaki faaliyetlerine devam eden Koçak, üç dönem Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Şube Yöneticiliği ve iki dönem Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD)’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup; halihazırda İzmir Organizasyon Bileşenleri Derneği (İZOB-DER)’nde Başkan Vekilliği görevine devam etmektedir. Eğitim hayatı boyunca şehir tiyatrolarında oyunculuk yapmış ve lisanslı voleybol oynamış olan Koçak; scuba diving ve sualtı avcılığı ile ilgilenmektedir. Alper Koçak 2019 yılında Asmira Logistics Genel Müdürü olarak göreve başlamış; aynı zamanda Asmira Events’in kurucu ortağı olmuştur. 2022 yılından itibaren Asmira Group Endüstriyel Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Alper Koçak, evli ve bir çocuk babasıdır.

Adil Halit Satır, 1972 yılında Ankara’da doğmuş ve sırasıyla 1989 yılında Deniz Lisesi, 1993 yılında Deniz Harp Okulu Endüstri Mühendisliği Bölümü ve 2022 yılında Ege Üniversitesi Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. 

Mezuniyetinin ardından 1993 – 1996 yılları arasında Donanma Gemilerinde çalışmış olan Satır, 1996 yılında Deniz Kuvvetleri’nden ayrılmış; 1998 yılına kadar Uzakyol Güverte Zabiti olarak ticari gemilerde çalışmıştır. 1998 yılından 2022 yılına kadar ELF, BP, COCA-COLA, TURKCELL ve ARMAKOM şirketlerinde çeşitli yönetim kademelerinde görev almıştır. 2022 yılında Marine Operasyonlar Direktörü olarak Asmira Group’a katılan Adil Halit Satır, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

1977 yılında Ankara’da doğan Seda Dedeoğlu, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden mezun olmuştur.

Avrupa ve Amerika Holding’de İnsan Kaynakları Analisti olarak profesyonel kariyerine başlamış olan Dedeoğlu, 2001 yılında Procter&Gamble Professional Care şirketinde uzman olarak başladığı görevine 2007 – 2011 yılları arasında müdür unvanıyla devam etmiştir. Sonrasında 2012 – 2015 yılları arasında Thermaflex Yalıtım A.Ş.’de Organizasyonel Gelişim Müdürü, 2015 yılında L’Oréal Türkiye İnsan Kaynakları Danışmanı, 2015 – 2016 yılları arasında Kopaş Kozmetik A.Ş.’de Grup İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü ve 2016 – 2017 yılları arasında da Mado Dondurma ve Gıda A.Ş.’de Grup İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışmıştır. Profesyonel hayatına İzmir’de devam etmeye karar veren Dedeoğlu, 2019 – 2022 yılları arasında Yonca Gıda San. A.Ş.’de Grup İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmıştır. 2022 yılından itibaren Asmira Group’ta İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi unvanıyla çalışmaya devam eden Seda Dedeoğlu, evli ve bir kız çocuğu annesidir. 

Hayim H. Zibil, 1983 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. 2001 yılında İzmir Özel Avni Akyol Lisesi’nden mezun olmuş; 2010 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirerek eğitimini tamamlamıştır. 

2007 yılında, henüz üniversite öğrencisiyken Mayteks firmasında kariyerine başlayan Zibil, 2010 yılına kadar ağırlıklı olarak yurtdışı müşterileriyle çalışarak, müşteri temsilciliği görevini yerine getirmiştir. 2011 – 2015 yılları arasında Ege-Tav A.Ş.’de İdari İşler Sorumlusu olarak çalışmış; 2015 yılında Ege-Tav A.Ş’nin Japonya’nın en büyük protein üreticilerinden NH Foods LTD. ile birleşmesi sürecinde 2.5 yıl boyunca “due dilligence” sürecini yönetmiştir. Yine 2015 yılında şirketin Finans Müdürü görevine getirilen Zibil, 2018 yılında finans ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine terfi ettirilmiş; 2019 yılında mevcut görevlerine ek olarak IT Müdürü unvanını da almıştır. Hayim H. Zibil 2022 yılında Asmira Group’a, Finans Direktörü olarak katılmıştır. 

İş hayatının yanı sıra sosyal faaliyetlerde de önemli roller üstlenen Zibil; Türkiye’nin en büyük kayak ve snowboard grubu olan ve düzenledikleri organizasyonlarda topladıkları bağışlarla organizasyonun düzenlendiği şehirlerdeki bakımevleri ve barınaklara destek olan Snowsonics’in kurucusudur. Kış sporlarının yanında futbol ile de ilgilenen Hayim H. Zibil, Euro Minifootball turnuvasında Yunanistan ve Slovenya’da ülkemizi iki defa kaleci olarak temsil etmiştir.

1982 yılında İzmir’de doğan Necil Adıyaman, 2006 yılında İşletme Bölümü’ni bitirip, 2008 yılında da “Denizcilik İşletmeciliği ve Lojistik” alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2003 yılında henüz üniversite öğrencisiyken profesyonel hayatına konteyner taşımacılığının önde gelen şirketlerinden Maersk Sealand’da başlamıştır. Yüksek lisansına devam ederken denizcilik sektörünün bir diğer önemli alanı olan marinacılık hizmetlerini deneyimlemek isteyen Adıyaman, 2007 yılında D-Marin Turgutreis, Bodrum’da görev almıştır.

Necil Adıyaman, 2008 yılında kruvaziyer limancılığın dünyada lider firması Global Ports Holding tarafından yönetilen Kuşadası Limanı’nda Liman Hizmetleri ve Kalite Sistemleri Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı yıl Bodrum Liman İşletmeleri’nin de Operasyon Müdür Yardımcısı görevine atanan Adıyaman, 2011 yılında Bursa’da bulunan Borusan Limanı’nda Satış Yöneticisi ve İstanbul’da bulunan Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık Satış Yöneticisi olarak yeni bir göreve başlamıştır.

2014 – 2022 yılları arasında Galaport Istanbul’da Liman İşletme ve Planlama Müdürü olarak görev yapan Necil Adıyaman, Galataport Istanbul’un inşaatı sırasında da danışman olarak aktif bir rol oynamıştır. Ayrıca dünyanın ilk yeraltı kruvaziyer terminalinin patent sahibi olan üç kişiden biridir. Buna ek olarak kruvaziyer terminalleri için bir ERP programı eksikliği olduğunu tespit eden Adıyaman “Berthlog” isimli programı liman ekibi ve Doğuş Teknoloji şirketi ile tasarlayarak hayata geçirmiştir.

2023 yılında Dromeas Yachts ve bu firmaya bağlı kompozit üretim şirketi DRM Kompozit’in Operasyon Direktörü olarak görev yapmıştır. Aynı yılın aralık ayında Asmira Group’a katılan Adıyaman, Denizcilik Operasyonları Direktörü rolünü üstlenmiştir. Necil Adıyaman aktif olarak fotoğrafçılıkla, plak koleksiyonculuğuyla ve su altı dalışıyla ilgilenmekte; Master Diver unvanıyla 24 yıldır su altı dalışı yapmaktadır.